top of page
 • Lze kombinovat díly různých výrobců?
  Ano, je to obvyklá praxe. Proč si nevybrat z nabídky hlavních výrobců jen to nejlepší, co nabízejí. Častá je kombinace obal jeden výrobce, "spodek" druhý výrobce. Pozor na kombinaci hořáků a košů, musí pasovat úhly podpěr a délky lan. Rádi vám ohledně kombinací poradíme.
 • Jaká textilie se používá na obaly balónů?
  Balóny Cameron jsou ve všech gramážích z nylonu (polyamid). Odebíráme aktuálně nejkvalitější balónovou textilii od největšího dodavatele, britské firmy Coating Application. Textilii této značky používá většina výrobců balónů. Vysokogramážní hyperlast berou od této značky všichni. Pouze jeden výrobce pro své lehké a střední balóny používá místo nylonu polyester. Ten obvykle vydrží v provozu v nenáročných podmínkách o něco déle, což je jeho největší přednost. Ale nylon je oproti polyesteru elastičtější, netrhá se tak snadno, je tedy v provozu bezpečnější. Po sbalení do brašny nezabere zdaleka tolik místa.
 • Chtěli bychom se podívat do továrny, jak se takový balón vyrábí. Je to možné?"
  Ano, samozřejmě, jste vítáni. Rádi vás do Bristolu doprovodíme, představíme vám vedení společnosti, sejdeme se s techniky nad minulými a probíhajícími projekty, uvidíme švadlenky u šicích strojů obklopené hromadami textilie, zeptáme se pletařů košů, koho nejvíc bolí ruce. Dáme si čaj a anglické sušenky ve firemní kantýně, nasajeme atmosféru balónové továrny. Z Prahy létá do Bristolu přímá linka. Let trvá jen dvě hodiny.
 • Když si u vás koupím balón, naučíte mě s ním i létat?"
  Ano, máme všechny kvalifikace pro výcvik a přezkoušení (kvalifikace instruktor a examinátor). A trpělivost vás naučit bezpečně létat. Nelekejte se, není to nic extra složitého, řidičák jste udělali, piloťák je velmi podobný. Nějaká teorie a zkouška, 16 (+) hodin výcviku ve vzduchu.
 • Vím o firmě, která by si chtěla pořídit balón se svojí reklamou. Když vám ten obchod zprostředkuji, dostanu provizi?"
  Ano, jistě. S asistenty prodeje, kteří s šířením dobrého jména značky pomáhají, sdílejí informace o továrně a o produktech a zprostředkují kontakt s budoucím zákazníkem a obchod se zrealizuje, rozdělíme se o provizi z továrny určenou na rozvoj firmy, reklamu, podporu prodeje a poprodejní servis.
 • Jak je to s cenou? Předpokládám, že prestiž a kvalita britské značky výrobky prodraží."
  Značka Cameron je relativně dražší než místní konkurence. Obecně zhruba o 5 - 10 %. Vyvažuje to kvalitou zřetelnou na první pohled. Možná vás překvapí, že zboží z Británie je o desítky procent levnější, než výrobky hlavních konkurentů z eurozóny (z Německa a Španělska). Měkká britská libra v posledních letech nahrává výhodným nákupům. Mezi takové patří velké pasažérské obaly, ventilátory, přístroje. Hořáky jsou také za srovnatelnou cenu při mimořádné kvalitě. Velkou cenovou výhodu mají balóny Cameron v aplikaci grafiky. Vaše logo na balónu dokážeme nabídnout za nejvýhodnější cenu na trhu.
 • Pořád je řeč o britské kvalitě a prestiži, o čem se tedy konkrétně mluví?"
  Nápady, u jejichž zrodu nebo zdokonalení jsme stáli, jsou globálně používané prvky jako napřiklad scoop, paraventil, rotační ventil, rychlé vypouštění vzduchu z obalu. Někdy to byla jen maličkost, ale rozhodující. Většina není patentovaná, firemní filozofie Cameronů je mít ballooning bezpečnější a poskytnout zlepšení všem balónářům i konkurentům. Naší předností jsou šicí práce na obalech. Zručnost švadlen v kombinaci s poddajnějším nylonem tvoří dokonalý výsledek. Malé radiusy všívaných designů, obecně precizní šev, to jsou naše trumfy. Naše hořáky vyvíjí kontinuálně zkušený tým techniků. Přichází často a pravidelně s novým typem nebo modelem. Přidal se k nám i známý italský konstruktér hořáků Paolo Bonanno a i díky tomu jsou historicky nejprodávanější na světě. Pracujeme i v okrajovém segmentu, jako jsou například velmi malé balóny pro sólové létání, mimořádně velké balóny pro komerci, balóny pro extrémní podmínky a výkony. Máme jako jediní výrobci i druhou licenční továrnu Cameron Balloons US na americkém kontinentě. Máme násobně větší množství zákazníků a přitom nejsme nejlevnější. A i to je odpověď na vaši otázku. Obrátili se na nás: Piccard s Jonesem, Fossett a naposledy Konyukov, když chtěli obletět balónem zeměkouli. Malcom Forbes, který má ve své sbírce desítky našich balónů zvláštních tvarů. Létající speciály jsme vymysleli již v roce 1977. A Darth Vadera z Hvězdných válek jste už létat viděli? A Harley Davidson? Nebo lokomotivu Orient Express? Firma Festo, která si vymyslela proslulý speciál Up-side-down (modrý balón, který letí vzhůru nohama). Firma Bavaria, která nám svěřila superkomplikovaný speciál hlavy Vincenta Van Gogha. Stal se etalonem na poli konstrukce a kvalitního zpracování mimořádného speciálu. Největší komerční provozovatelé v turecké Kapadokyi, v Baganu v Myanmaru, na safari letech v Africe a Austrálii, kteří oceňují kvalitu, trvanlivost a promyšlenost našich systémů. Kdyby ani tyto argumenty nestačily, s potěšením vás o kvalitě balónů Cameron přesvědčíme osobně.

CO VÁS ČASTO ZAJÍMÁ

bottom of page